KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13051054

nr 1305 1054

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Etsningar, 3 st, "Flugsvamp I", "Fiske", "Man på bord". Kolorerade. Signerade och numrerade 4/100, EA respektive 13/100. Oramade lösa blad. Bladets mått: 27,5x21,5 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:27:02

30/1 18:54:06 1      1.000 kr
31/1 15:51:00 2      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander